Неділя, 29.06.2025, 23:04
Вітаю Вас Гість | RSS
Категорії розділу
Вхід на сайт
Пошук
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Сайт вчителя географії Сомової Юлії Миколаївни

Каталог файлів


Хмари і туман, відмінності в їх утворенні. Форми хмар, хмарність.
[ Викачати з сервера (55.5 Kb) ]16.02.2016, 15:18

Урок 

 Тема: Хмари і туман, відмінності в їх утворенні. Форми хмар, хмарність.

 Мета: формувати знання про відмінності в утворенні хмар і туману, вчити розрізняти форми хмар та ступінь хмарності;

 розвивати спостережливість та практичні навички для складання прогнозу погоди;

 виховувати 

             Тип уроку: урок засвоєння нових знань.

 Обладнання: мультімедійне обладнання, ілюстрації та малюнки з зображенням хмар, відеофрагменти.

Хід уроку.

І. Організаційний момент.

ІІ. Актуалізація опорних знань учнів 

             - Про які зміни погоди найближчим часом свідчить різке зниження атмосферного тиску?

     - Згадайте, в яких агрегатних станах може перебувати вода?

     - За яких умов вода з рідкого стану переходить у газоподібний та навпаки.

     - Звідки в атмосфері береться водяна пара?

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності.

           Прийом "Приваблива мета"

    Вам доводилось милуватися вигадливими формами хмар? Вони постійно змінюються: нагадують то казкові палаци з баштами та банями,то 

    череду білих овечок, то мазки та штрихи невідомого художника з буйною фантазією. Іноді вони тонкі та прозорі, а іноді — важкі й 

    низькі. З таких важких темних хмарин часто йде дощ, а то й злива. А після дощу утворюються калюжі, де можна пускати човники, 

    можна стрибати через калюжі, а то й просто в них... Але ось пригріло сонечко, небо ясне, а калюжі зникли.

    Куди вони зникли? І як знову з’явилися на небі хмари? Чи можна, спостерігаючи за хмарами, передбачати зміни погоди?

    Ви зможете відповісти на ці запитання сьогодні на уроці.                                                                                             

ІV. Вивчення нового матеріалу.  

          Прийом "Дослідження"

           1. Випаровування та конденсація водяної пари.

               Обговорення досліду, проведеного вдома.  Випереджувальне завдання. 

   2. Вологість повітря. Аналіз таблиці №8.

    Прийом «Словникова робота»

    а) абсолютна вологість, насичена і ненасичена водяна пара;

    б) відносна вологість. Гігрометр.

    Фізкультхвилинка

    3. Утворення туману і хмар. Пояснювальне читання.                                                                    

    4. Форми хмар. Робота в Інтернеті. Заповнення таблиці.

Назва

Висота

Погода

    Купчасті

   2000-3000 м

   Зливи, грози, град

    Перисті

   Вище 6000 м

   Зміна погоди

    Шаруваті

   200 м

   Довготривалі, обложні дощі

            Гімнастика очей

         

 

 

 

  4. Хмарність, її визначення. Повідомлення з елементами бесіди. Індивідуальне завдання.

Облачность в мае 2012 г.

Облачность

Ясно

20-30

40

50

60

70-80

90

100

Количество дней

3

1

1

2

1

5

9

9

 

 

           V. Узагальнення та систематизація знань учнів.

               - Чим відрізняється утворення хмар і туману?

               - Назвіть риси відмінності  видів хмар.

               - Що таке хмарність? Як її визначають?

               - Від чого залежить хмарність? На які показники погоди вона впливає?

               - Тестові завдання.

           VІ. Домашнє завдання. Опрацювати матеріал підручника; знайти прислівя, загадки до теми. 

                Скласти п’ять тестових запитань до тексту параграфа.

 

Категорія: Мої файли | Додав: yuliasom
Переглядів: 1750 | Завантажень: 57 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar